Koncert “Przyjaciele dla Moniki Dzięgielewskiej”
20 października 2011r. o godz. 19.00
Muzeum Miasta Łodzi i Fundacja “Połączeni Pasją” serdecznie zapraszają na koncert “Przyjaciele dla Moniki Dzięgielewskiej”.

Monika Dzięgielewska to wulkan energii i optymizmu, to również pasjonatka swojego miasta i niespożyte źródło twórczych pomysłów. Z wykształcenia anglistka, z zamiłowania promotorka sztuki i kultury. W pracy zawodowej udało się Monice połączyć te elementy, a po dodaniu jej zamiłowania do działania i tworzenia musiało to zaowocować wieloma nietuzinkowymi i twórczymi projektami, takimi jak: „Wizja Łódź 2023”, „Miasta Kreatywne”, „Forum Miast Przyszłości”, a także wieloma konferencjami, wystawami i koncertami na rzecz Łodzi.

Monika jeszcze do niedawna sama o sobie mówiła, że jest niebywałą szczęściarą; swoją przyszłość zawsze wiązała z rodzinnym miastem i to Łodzi poświęciła swój zapał i serce angażując się w projekty dotyczące rewitalizacji Księżego Młyna, czy będąc moderatorką wątku “Rewitalizacja przestrzeni postindustrialnych dla potrzeb kultury” w e-Kongresie Kultury Polskiej.

Monika zwiedzała świat, pogłębiała za granicą wiedzę, m.in. zdobywając stypendium Trinity College w Dublinie, a potem zawsze z głową pełną pomysłów wracała do kraju i próbowała wykorzystać zdobytą wiedzę na rzecz Łodzi. Pracę Moniki doceniono również za granicą; byłą ona absolwentką IIT – Międzynarodowego Intensywnego Treningu Nonviolent Communication z dr Marshallem Rosenbergiem, a także laureatką nagrody Ministerstwa Spraw Zagranicznych Królestwa Niderlandów “Space To Take Place” w dziedzinie kreatywności i rewitalizacji.

Monika dzisiaj stoi przed najtrudniejszym wyzwaniem w życiu, musi stawić czoła wycieńczającej, bardzo ciężkiej chorobie, która próbuje ją złamać fizycznie, ale co najgorsze psychicznie. Dlatego Monika potrzebuje pomocy nas wszystkich i fantastycznej, pozytywnej energii, aby mieć siłę do ciężkiej i długiej walki. Przed nią też trudny proces leczenia. Monika otoczona była zawsze ludźmi, teraz kiedy jest chora świadomość, że są wokół niej znajomi, rodzina, przyjaciele i obcy ludzie, ale trzymający za nią z całych sił kciuki jest tak ważna jak nigdy w życiu.  Walka o życie i zdrowie Moniki to też ogromne wyzwanie finansowe, któremu sama nie będzie w stanie podołać.

Fundacja “Połączeni Pasją” z pomocą Przyjaciół Moniki i wszystkich ludzi dobrej woli postara się pomóc jej w walce o powrót do zdrowia. Wierzymy, że również dzięki Państwa pomocy Moniki zdrowa i jeszcze silniejsza powróci do pracy z jeszcze większą pasją i stworzy wiele fantastycznych projektów i będzie pomagać innym.

Podczas koncertu wystąpią wyśmienici, łódzcy artyści reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne, od muzyki poważnej, poprzez jazz aż do klimatycznych brzmień celtyckich. Na scenie wystąpią przyjaciele Moniki:

Jakub Kamiński  jest utalentowanym łódzkim pianistą, laureatem licznych konkursów. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu. Artysta, pomimo młodego wiek, uczestniczył już w wielu festiwalach i konkursach, których jest laureatem i zdobywcą nagród oraz wyróżnień. W repertuarze artysty dominują utwory F. Chopina.

“Mellow Five” – zespół będący klasycznym kwintetem dętym drewnianym, składający się z wyśmienitych muzyków grających na co dzień w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. Muzycy nie ograniczają się jednak do muzyki klasycznej, ale z wielkim powodzeniem grają również standardy jazzowe i filmowe we własnych aranżacjach.

Zespół “FILIDS, który powstał z miłości do muzyki i kultury irlandzkiej. Zespół wykonuje tradycyjną muzykę celtycką, głównie irlandzką, lecz w ich repertuarze pojawiają się również utwory szkockie oraz bretońskie. Jest to przede wszystkim muzyka instrumentalna, oparta na tańcach, również tych zapożyczonych, takich jak walce, polki, czy nawet mazurki. W repertuarze znajdują się także piękne, tradycyjne, pieśni irlandzkie oraz szkockie.

Artur Koza – młody wyśmienity muzyk, który z gitarą związany jest od siódmego roku życia. Od tamtego czasu uczy się gry na gitarze co stało się jego życiem i pasją. Podczas dwunastu lat nauki gry brał udział i zdobywał nagrody konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Pierwszą nagrodę w konkursie zdobył w wieku dziewięciu lat. Był też pomimo młodego wieku członkiem wielu zespołów kameralnych. Gra i uczy się pod okiem  profesorów z całego świata.

Lena Ledoff – znakomita pianistka i kompozytorka światowej klasy. Urodziła się w Petersburgu i jest absolwentką wydziału fortepianowego na Akademii Muzycznej w Woroneżu. W 2010 roku została stypendystką Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. W swoim muzycznym dorobku ma m.in. udział w niezliczonej ilości festiwali i koncertów m.in. mogliśmy ją usłyszeć podczas Jazz Jamboree w Warszawie, Festiwalach Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w Warszawie, Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Pradze, Festiwali “Camerimage” w Łodzi, Festiwalu Swingu i Jazzu “Białe Noce” w Sankt Petersburgu.

Big Band pod dyrekcją Jacka Delonga – formacja powstała w 1997 roku  w Akademii Muzycznej w Łodzi. Zespół zdobywał trzykrotnie nagrody na festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu, wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą i dwukrotnie nagrodę Prezydenta miasta Łodzi dla Jazzmana roku. Muzycy wykonują utwory muzyki klasycznej, jak i muzyki jazzowej oraz rozrywkowej. Jacek Delong, pod którego dyrekcją pracuje zespół, ukończył z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie klarnetu, a po studiach współpracował jako klarnecista z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej oraz jako saksofonista-solista z Orkiestrą Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia. Brał też udział w wielu nagraniach muzyki dla filmu i telewizji.

 

ERHU zwane jest chińskimi skrzypcami. Jego cudowne brzmienie, przypominające ludzki głos sprawia, że każda muzyka na nim wykonywana nabiera niepowtarzalnej barwy będącej mieszanką chińskiego ducha i indywidualność wykonawcy. Skład zespołu Erhu stanowią dwie osobowości; Kamila Wójcicka – erhu, Tomasz Maciaszczyk – fortepian, którzy podjęli udaną próbę zaszczepienia solowego instrumentu erhu we współczesnej muzyce rozrywkowej.

Maciej Tubis pianista, jazzman, laureat wielu nagród muzycznych m.in. na konkursie pianistów rozrywkowych, ale również na konkursie chopinowskim dla młodych pianistów, gdzie dostał się do finału, a także na konkursie interpretacji muzyki francuskiej. Jak widać Maciej Tubis jest muzykiem nie tylko bardzo zdolnych, ale również szalenie wszechstronnym.

Żeby jednak przekonać się o wyjątkowości tego wydarzenia trzeba być z nami w Muzeum Miasta Łodzi 20 października (czwartek), od godz. 19.00.

Serdecznie zapraszamy na koncert, a po nim na poczęstunek przygotowany przez Catering Pałacowy. W trakcie poczęstunku, łódzcy Artyści zaprezentują swoje prace, które będzie można nabyć, a dochód ze sprzedaży Artyści przekażą na rzecz Moniki.

Artyści, którzy wesprą naszą akcję to: Mariola Dziomdziora, Małgorzata Laurentowicz-Granas, Maria Barud, Karolina Socha, Halina Szejak, Lena Ledoff, Dorota Sak, Joanna Wiszniewska-Domańska, Tomasz Budziarek i Marek Sak.

Kupując bilety na koncert wesprą Państwo Monikę w jej walce o powrót do zdrowia!

PARTNERZY:
CATERING PAŁACOWY
FIRMA H.SKRZYDLEWSKA
FIRMA EDMAR
FIRMA EWA STEMPLE
FIRMA MEDIA PRESS
FIRMA REKLAMOWA SATORI ART
STREFA BILETÓW
SKLEP MUZYCZNY ALE JAZZ!

PATRONAT HONOROWY:
PREZYDENT MIASTA ŁODZI – PANI HANNA ZDANOWSKA

PATRONAT MEDIALNY:

TVP ŁÓDŹ
TELEWIZJA TOYA
TELEWIZJA M
RADIO ŁÓDŹ

BILETY W CENIE 50 ZŁ DO NABYCIA:

IMPRESARIAT  Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
STREFA BILETÓW, ul. Piotrkowska 59 – rezerwacja również on-line na www.strefabiletow.pl
DIGOMA, ul. Gdańska 63
Sklep Muzyczny, ALE JAZZ!, ul. Pomorska 10